Trzeba być sobą

Randki online zapewniają nam możliwość poznania znacznie szerszej grupy osób, niż jakakolwiek inna droga do randkowania. Jest to niepodważalny fakt. Prawdą jest także to, że w Internecie mamy znacznie większą kontrolę nad naszym randkowaniem.

Pozostałe problemy, z którymi spotykamy się w czasie zwykłych randek, niestety pozostają niezmienne, również w świecie randek internetowych. Czasami nawet pojawiają się też nowe, co paradoksalnie jest efektem udogodnień stosowanych przez portale randkowe w celu ułatwienia nam życia. Mowa tutaj przede wszystkim o anonimowości w sieci i konieczności dobrego opisania siebie.

Anonimowość to bezpieczeństwo i zarazem wyzwanie

Patrząc z jednej strony, anonimowość to jedna z najważniejszych rzeczy, jakie oferuje nam każdy portal randkowy. Wchodzimy w końcu do oceanu randkowania i fizycznie nie jesteśmy w stanie umówić się z wszystkimi osobami, które pewnie nas o to poproszą. Musimy w jakiś sposób zdecydować, dlaczego wybierzemy pana numer jeden, a nie pana numer dwa. Przed takim samym dylematem stają oczywiście panowie szukający pań na portalu randkowym.

Nie znamy się, więc naszą jedyną możliwością wyrobienia sobie pierwszego wrażenia jest przejrzenie zdjęcia i opisu profilu drugiej osoby. Sęk w tym, że wybór zdjęcia i krótki opis samego siebie to dość spore wyzwanie. Na zdjęciu chcemy wyglądać dobrze, ale musimy uważać, byśmy nie wyglądali za dobrze, czyli tak, że sami siebie będziemy mieli problem tam rozpoznać. Wbrew pozorom, jest to bardzo realne zagrożenie. Po wrzuceniu takiego zdjęcia, na pierwszym spotkaniu poznana przez nas osoba może czuć się niemile zaskoczona i rozczarowana.

Czy chcę dzieci? Czy jestem gruba?

Na te pytania i na wiele innych trzeba sobie odpowiedzieć wypełniając profil przygotowany dla nas w formie szablonu przez portale randkowe. Nasze randki internetowe, a właściwie dobór osób na takie spotkania, będzie się opierać właśnie na zawartych tam treściach.

Czasami możemy mieć pokusę powiedzenia o sobie czegoś więcej, niż można uczciwie uznać za prawdę. Dla przykładu, przeczytanie jednego tomiku poezji Szymborskiej nie zrobi z nas jeszcze fana poezji. Postarajmy się tutaj pisać samą prawdę, bez koloryzowania, bo takie podejście sprawi, że portal randkowy znajdzie dla nas osobę zainteresowaną nami, a nie jakąś nieistniejącą osobą, którą sobie wykreujemy.

Tags:

3 thoughts on “Trzeba być sobą

Dodaj komentarz