Swatka.pl

Swatka.pl jest jednym z niewielu portali randkowych w polskim Internecie, który od samego początku był tworzony z bardzo konkretną wizją. Nie powstawał po prostu jako miejsce, które miało umożliwiać ludziom poznawanie się, a oni potem robiliby ze swoimi znajomościami cokolwiek, co tylko by chcieli. Nie ma oczywiście żadnego przymusu, by znajomości ze Swatki miały określony charakter i powstaje tu wszystko od przyjaźni po miłość do grobowej deski, ale nie da się ukryć, że zamysłem twórców było tworzenie stałych par. Sukces portalu pod tym względem jest bezdyskusyjny.

Bardzo łatwo można zauważyć także to, że Swatka.pl nie ogranicza się do żadnych specjalnych grup wiekowych. Partnerstwa w życiu poszukują osoby w każdym wieku i wszystkie one mogą korzystać z nadzieją z usług Swatki. Warunkiem jest tylko pełnoletniość osoby, która zakłada tutaj profil, a górna granica z roku na rok jest podnoszona przez nowych użytkowników. Niczym nadzwyczajnym nie jest tutaj znalezienie profilu osoby osiemdziesięcioletniej zaraz obok profilu osiemnastolatka.

Taka uniwersalność portalu randkowego Swatka.pl w dużej mierze wymusza na nim daleko idącą prostotę. W zasadzie działa tutaj najbardziej klasyczny mechanizm, jaki można spotkać w polskich serwisach randkowych. Po założeniu konta zakłada się przypisany do niego profil, w którym umieszcza się co najmniej jedno zdjęcie i podaje się kilka informacji o sobie. Jest to oczywiście opcjonalne, ale w rzeczywistości trudno się bez tego obejść, ponieważ inni użytkownicy tego oczekują. Wyszukiwanie polega bowiem na wskazaniu kilku najprostszych cech poszukiwanego partnera, najczęściej ograniczonych tylko do wieku i okolicy, po czym wyświetlane są profile w schemacie zdjęcie – wiek – nazwa.

Korzystanie z portalu Swatka.pl jest darmowe, ale jeśli nie zdecydujemy się na wykupienie konta premium, nasze możliwości będą ograniczone. Na szczęście nie pod względem jakościowym, ale pod względem ilościowym. Część osób może nie zauważyć nawet tego ograniczenia, ale jeśli ktoś lubi równocześnie napisać do kilkunastu osób spodziewając się, że co najwyżej kilka odpisze, na pewno będzie chciał wykupić konto premium. Najkrótszy okres premium to zaledwie jeden miesiąc, więc nie jest to duża inwestycja i można się przekonać, czy portal nam odpowiada. Jeśli wrażenia będą dobre, następnym razem można skorzystać już ze znacznie dłuższej subskrypcji, dzięki czemu uzyska się z kilkudziesięcio procentowy rabat.

7 thoughts on “Swatka.pl

  1. Wydaje mi się, że ten portal randkowy był nieco niżej w rankingu, teraz jakby znalazł się w czołówce? Nie mam zastrzeżeń, choć euforią też nie mogę nazwać swojego zdania na temat tego portalu. Wszystko fajnie wygląda, dość dużo osób się loguje, ale ja osobiście nie poznałam nikogo wartościowego. Nie wiem, może za rzadko tam bywam, może muszę zmienić opis na bardziej atrakcyjny…?

  2. swatka to jeden z wielu nieco mniej znanych portali randkowych, tutaj ciężko określić czy jest fajny czy nie, bo ile ludzi tyle zainteresowań, ja słyszałam pochlebne opinie od znajomych, a z kolei w sieci widzę że na portalu “psy wieszają”
    z moich obserwacji (jestem zarejestrowana) wynika że osoby na portalu szukają głównie przygód, mało jest kobiet czy mężczyzn które szukają tego jednego/tej jednej, dlatego ten portal nie jest dla mnie 😉

Dodaj komentarz