Singiel w Święta

Święta uchodzą za nie najlepszy okres dla singli i jeśli ktoś w tym czasie faktycznie szuka drugiej połowy, ten okres naprawdę może być nieprzyjemny czy smutny. Ale wcale taki nie musi być.

Istnieje sporo sposobów na radzenie sobie z chandrą i samotnością. Osoby przekonane, że w tym roku to już na pewno powinno się udać, mimo ze jest inaczej, powinny do tej kwestii podejść nieco inaczej…

Za co jesteśmy wdzięczni?

W Stanach Zjednoczonych Boże Narodzenie poprzedza Święto Dziękczynienia. Jego geneza jest dość mocno skomplikowana i do tego są w niej pewne niezrozumiałe elementy, ale nie o tym będziemy mówić.

W corocznej tradycji utarło się przede wszystkim to, by dziękować za rzeczy, które mamy i którymi się cieszymy. Coś takiego to znakomity trening przed Bożym Narodzeniem i nam też by się takie podejście w życiu przydało. O co tutaj bowiem chodzi?

Przede wszystkim o odkrywanie jasnych stron życia. Oczywiście, jeśli chcieliśmy mieć teraz męża i dzieci, możliwe jest, że nie za bardzo sytuacja zastana będzie powodem do świętowania. Ale jeśli spędzimy te święta w gronie dużej, wesołej rodziny, musimy sobie szczerze powiedzieć, że mogło być dużo gorzej.

Szczodrość

Znakomitym sposobem na Święta dla singla jest praktykowanie szczodrości. Najprostszą opcją są oczywiście prezenty pod choinką dla całej rodziny. Jest to ważne i bardzo proste, chociaż same zakupy nie zawsze są aż takie łatwe.

Można i warto jest tutaj pójść o krok dalej. Istnieje wiele programów typu Szlachetna Paczka, które non stop potrzebują w tym okresie wolontariuszy. Udział w jednym lub nawet w kilku z nich to niesamowita wręcz satysfakcja, która procentuje potem przez cały rok.

Auto-filantropia

W Święta można też wreszcie pomyśleć o sobie. Dla wielu singli jest to dzień jak co dzień: normalnie pracują, zwyczajnie podchodzą do każdej teoretycznie istotnej daty i niespecjalnie nawet stroją dom. Warto jest wykorzystać ten moment do zrobienia dla siebie czegoś specjalnego, by poczuć się szczęśliwie i wyjątkowo.

Nie musi to być wcale nic naprawdę wielkiego, ale jeśli na przykład już od jakiegoś czasu odmawiamy sobie dnia spędzonego na wellness, warto jest się zastanowić, czy nie przyszedł na to odpowiedni czas.

Raczej trudno celować z czymś takim w Wigilię bądź dni świąteczne, bo wszystko jest pozamykane, ale inne dni to jak najbardziej dobra opcja i można ten czas wykorzystać tylko dla siebie.

Innym pomysłem może być też rejestracja na portalu randkowym, gdzie wybierając się na randki online, szybko pozbędziemy się uczucia osamotnienia w okresie świątecznym.

Tags:

2 thoughts on “Singiel w Święta

Dodaj komentarz