Samotność mężczyzny

Mężczyźni uchodzą za płeć zdecydowanie bardziej odporną na samotność i kiedy składa się życzenia parze młodej, zazwyczaj żartuje się, że mężczyzna został usidlony, a kobieta sobie coś upolowała. Wśród mężczyzn znacznie silniejszy jest też mit singla, który jest zadowolony, szumi sobie po świecie, lubi swoją niezależność i ogólnie nie myśli o zakładaniu rodziny.

Takie stwierdzenie to niestety tylko mit, który czasami kupują nawet mężczyźni, ale prędzej czy później okazuje się, że panowie także odczuwają samotność i co gorsze, nie za bardzo wiedzą, z jakiej strony zabrać się do jej wyeliminowania. Nie mają żadnego doświadczenia w związkach, są zwykłymi przeciętniakami i po prostu są zagubieni.

Samotność boli

Podejście mężczyzn do samotności jest bardzo różne. W zdecydowanej większości pojawia się deklaracja, że samotna droga przez życie to element świadomego wyboru, ponieważ prowadzony tryb życia młodego mężczyzny nie jest kompatybilny z obowiązkami, jakie pojawiałyby się w przypadku posiadania rodziny.

W rzeczywistości jednak podnoszone są głosy, że samotność jest tutaj problemem i dotychczasowy stan rzeczy nieraz jest błędnym kołem, które same siebie napędza. Mężczyzna ignorujący do tej pory związki mógł nigdy o nich nie myśleć i teraz nie wie, w jaki sposób zacząć. Inni mężczyźni mieli za sobą już jakieś nieudane związki, przez które zostali sami i które cały czas im ciążą. Efektem dotychczasowego stanu rzeczy jest często niepewność i nieśmiałość. Wzmaga się lęk przed odrzuceniem.

Poczucie własnej wartości

Zazwyczaj dobrym startem w świat związków jest skupienie się na sobie i na poczuciu własnej wartości. Kobiety lubią optymistów. Trzeba odkryć w sobie dobre cechy i zrozumieć, że każda kobieta ma trochę inne zapatrywanie na mężczyzn i oczekuje od swojego partnera czegoś trochę innego. W takiej sytuacji okazuje się, że każdy mężczyzna ma sporo do zaoferowania i nie trzeba się martwić, że jest się osobą zupełnie nie nadającą się do jakichkolwiek związków.

Kobieta marzy o takim mężczyźnie

Tu nie chodzi nawet o to, że kobieta marzy o mężczyźnie, ale o to, że kiedy spotyka się dwoje ludzi, nigdy nie wiadomo, co z tego potem będzie. Spotykają się zawsze dwa charaktery, które mają sobie siebie nawzajem do zaoferowania. Już samo to jest naprawdę bardzo dużą wartością, a do tego dochodzi jeszcze masa cech pozytywnych po obu stronach. Związek to nie jest łzawy ideał, ale codzienna praca nad sobą nawzajem.

 

Rady:

Co zrobić by facet Cię szanował?

Szanuj swojego partnera, bądź lojalna i uczciwa. Jeżeli Ty będziesz w porządku wobec partnera, On z pewnością odwdzięczy się tym samym.

Dlaczego facet ubliża kobiecie?

Istnieje grupa mężczyzn, którzy nie szanują kobiet, ubliżają im i wciąż robią im przykrości. To nie Twoja wina. Jeżeli jesteś w toksycznym związku, najwyższy czas go zakończyć.

Jak pokonać nieśmiałość do mężczyzn? / Jak pokonać nieśmiałość w towarzystwie?

Nieśmiałość to cecha, którą się nabywa latami. Mamy to po prostu w genach. Możemy jednak bardzo łatwo pokonać nieśmiałość. Wystarczy wyjść do ludzi, pokonać swoje lęki i rozpocząć rozmowę. Kiedy przełamiesz pierwsze lody, nieśmiałość sama zniknie 😉

Nieśmiałość – jak z nią walczyć?

Zapisz się na kurs pewności siebie. Ćwicz w domu przed spotkaniem tematykę i przebieg rozmów. Układaj przykładowe scenariusze spotkań, także tych towarzyskich. Wszystkie te czynności pozwolą Ci zwalczyć nieśmiałość i dadzą Ci poczucie pewności siebie.

Jestem samotny nie mam przyjaciół

Najwyższa pora wyjść do ludzi, ale nie tych z grona współpracowników czy starych znajomych, którzy od dawna są w stałych związkach. Zarejestruj się na portalu randkowym i tam poszukaj szczęścia w przyjaźni, a może nawet w miłości 😉

 

 

Tags:

3 thoughts on “Samotność mężczyzny

Dodaj komentarz