Randka idealna

Są osoby, które mają proste recepty na randki i się nimi jakoś specjalnie nie stresują. Większość z nas jednak czuje motylki w brzuchu przed randką i nie są to te dobre motylki, ale raczej ich źli kuzyni przenoszący zdenerwowanie i niepewność. Co zrobić, żeby spotkanie przebiegło w sposób idealny?

Czego właściwie oczekujemy?

Oczekiwania stawiane randce, a właściwie naszej postawie w czasie randki, to główny powód pojawiania się tak poważnego stresu. Traktujemy randkę, zwłaszcza tę pierwszą, jako swoista rozmowę kwalifikacyjną i test, w czasie którego musimy dobrze wypaść. Zapominamy o tym, że jest to spotkanie dwóch osób, które powinny się dobrze bawić i naprawdę nie ma powodu ku temu, by się tak stresowały. Bo stresują się obie strony niezależnie od tego, co się nam wydaje.

Gdzie pójść na idealną randkę?

Miejsce idealnej randki to spory kłopot, ponieważ wielu panom się wydaje, że muszą zabrać kobiety gdzieś do drogiej restauracji. W tym samym czasie 2/3 pań wskazuje za najlepszy sposób spędzenia pierwszej randki – romantyczny spacer lub klasyczny piknik, taki z kocykiem i winkiem.

Kwestia pierwszego wrażenia

Kobieta lubi czuć się atrakcyjnie i pociągająco, ale na pierwszej randce czasami potrafi to być problematyczne. Okazuje się bowiem, że jej prowokacyjny styl może powodować powstanie nieodpowiedniego wrażenia, którego sama zdecydowanie nie chciałaby przekazywać.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem od poszukiwania agresywnej prezencji, jest ubranie się i zachowywanie w sposób normalny i wygodny. Mężczyźni są zdecydowanie bardziej zadowoleni ze spotkania, które przebiega w luźnej atmosferze, kiedy kobieta nie próbuje naśladować filmowych ideałów.

Istnieje tutaj pewien szkopuł, ponieważ mężczyźni zazwyczaj doceniają naturalne kobiece piękno, nie kiedy rezygnują one z makijażu i układania włosów, ale kiedy robią to w miarę subtelnie. Oznacza to, że nie można po prostu stwierdzić, że wystarczy podstawowa higiena i można ruszać w miasto. To by było za łatwe. Nie należy się jednak kreować – lepiej jest podkreślać swoje zalety i lekko ukrywać wady.

Randka z mężem

Na koniec warto wspomnieć, że rozważania dotyczące idealnej randki nie odnoszą się bynajmniej tylko do pierwszej randki czy początków znajomości. Wręcz przeciwnie, mają one zastosowanie także do małżeństw. Pamiętajmy, że wartościowy czas razem to podstawa każdego związku i trzeba znajdować dla siebie czas.

Tags:

3 thoughts on “Randka idealna

Dodaj komentarz