Prezencja a kontakty z kobietami

Trenerzy personalni zazwyczaj słyszą pytanie, czy jeśli tylko niedoszli amanci poprawią swoją ogólną prezencję, ich kontakty z kobietami będą łatwiejsze? Trudno jest w takiej sytuacji nie przewracać oczami, ponieważ kwestia jest oczywista, chociaż jeśli przyjrzeć się jej bardziej szczegółowo, sprawa nie jest aż taka prosta. Czym bowiem jest prezencja i z czym się ją je?

Dobry wygląd

W kwestii podrywu zawsze powtarza się adeptom tej sztuki, że jest to umiejętność, którą trzeba trenować, ale jej trening jest dość trudny. W większości przypadków, kiedy ktoś próbuje zainicjować podryw, jest on blokowany jeszcze zanim padnie pierwsze słowo i taniec się realnie rozpocznie. Związane jest to właśnie z prezencją i jeśli ona jest nieodpowiednia w jakimkolwiek sensie w oczach kobiety, wtedy flirtu po prostu nie będzie.

Nie oznacza to jednak, że drastyczna zmiana prezencji z miejsca stanie się przyczynkiem do utonięcia w chętnych kobietach. Nic z tych rzeczy. W praktyce bowiem prezencja jest kwestią gustu. Jednej kobiecie podoba się coś, a drugiej podoba się coś zupełnie innego. Nie można tutaj tak po prostu generalizować. Bardzo przystojni mężczyźni też wiedzą, że więcej kobiet da im szansę, ale zmarnowanie otrzymanej szansy jest równie łatwe niezależnie od swojej prezencji.

Jak się czuję, tak mnie widzą

Prezencja to nie tylko fryzura czy buty. Te rzeczy są oczywiście bardzo ważne i pierwszym krokiem do odpowiedniego zaprezentowania się jest zawsze nienaganna higiena połączona z dobrym ubiorem i odpowiednią fryzurą. Nie zaszkodzą akcesoria. Niezależnie jednak od tego, konieczne jest dobre samopoczucie.

Szczególnym przekleństwem młodych mężczyzn jest zwłaszcza trądzik, który powoduje, że są oni w swoich własnych oczach nieatrakcyjni i stają się płochliwi w relacjach damsko-męskich. Ta płochliwość przekłada się potem na małe doświadczenie w chwili, kiedy trądzik znika i oni wreszcie nie boją się ruszyć w świat miłości.

Bitwa o dobrą prezencję powinna się toczyć przede wszystkim na polu właściwego postrzegania siebie samego, ponieważ pozwala to epatować pozytywnymi cechami i optymizmem. Jest to szalenie istotne w kwestii kontaktów damsko-męskich i powoduje, że łatwiej jest o pierwszy krok, a i flirt jest potężnie ułatwiony. Tę kwestię warto podkreślać, bo samoocena jest równie ważna dla samego flirtu, co dla prezencji. Bez niej nic się nie osiągnie.

Tags:

4 thoughts on “Prezencja a kontakty z kobietami

Dodaj komentarz