Portale randkowe są bezpieczne

Jednym z najważniejszych zadań, jakie stoją przed portalami randkowymi, jest zapewnienie nam bezpieczeństwa w sieci. Brzmi to bardzo poważnie, ale w praktyce okazuje się, że strach ma wielkie oczy i portal randkowy jest tak naprawdę znacznie bezpieczniejszym dla nas miejscem do poznawania nowych ludzi, niż chociażby okoliczna dyskoteka, czy clubbing z przyjaciółmi naszych przyjaciół. Najważniejsze jest to, że w każdej chwili mamy absolutną i niczym niezagrożoną kontrolę nad tym, jak przebiegają nasze nowe znajomości.

Nasza prywatność

Pierwsza rzecz, o której trzeba wiedzieć, to kwestia prywatności. Na internetowych portalach randkowych jest ona zapewniana w sposób niemal idealny, ponieważ każdy taki serwis oferuje nam specjalny system anonimowości. Polega on na tym, że kiedy jakaś nieznajoma osoba wysyła do nas wiadomość, tak naprawdę wysyła ją nie bezpośrednio do nas, ale na nasze konto na portalu randkowym.

Nie ma najmniejszej szansy na to, by osoba taka w jakiś nieuczciwy sposób poznała nasz adres zamieszkania, dostała nasz numer telefonu, a nawet jeśli nie zdecydujemy się na publikację w portalu naszego zdjęcia, osoba ta nie dowie się, jak wyglądamy. Jest to kontrola idealna, dzięki której portal randkowy pozwala nam na odpowiednie dawkowanie informacji. Dla wyszukania osób z naszego otoczenia możemy napisać, że jesteśmy chociażby z Warszawy i nie podawać już żadnych dokładniejszych informacji. Możemy też zadeklarować to miasto, a tak naprawdę mieszkać w jednej z okolicznych miejscowości. Portale randkowe pod tym względem dają nam wyjątkowe bezpieczeństwo.

Bezpieczna randka

Każdemu z nas i każdej z nas na pewno trafiły się randki, w czasie których coś poszło nie tak, pokłóciliśmy się, albo po prostu okazało się, że nasz partner lub partnerka po drugiej randce zachowuje się, jakbyśmy byli małżeństwem. Randki przez Internet w ten sposób nie kończą się w zasadzie nigdy, ponieważ między randkowiczami istnieje dystans.

W praktyce wygląda to tak, że kiedy nasz partner/partnerka zaczyna się zachowywać w sposób nieodpowiedni, możemy jej to zakomunikować zza ekranu naszego komputera i jeśli to nie poskutkuje, najzwyczajniej w świecie blokujemy taką osobę i znika ona z grona naszych znajomych. Randki online mogą oczywiście czasami być nieudane, ale nigdy nie będą początkiem kłopotów, kłótni i innych nieporozumień.

Tags:

2 thoughts on “Portale randkowe są bezpieczne

Dodaj komentarz