Pełna kontrola

Randki w Internecie mimo wszystko dość mocno różnią się od randek klasycznych, ale w początkowej fazie znajomości jest to ich wielka zaleta. Chodzi bowiem o to, że posiadamy niemal idealną kontrolę nad tym, z kim się spotykamy i w jaki sposób nasze spotkania będą przebiegać. Jest to wyjątkowo ważna rzecz, dzięki której nie tylko będziemy mieli większe szanse na znalezienie kogoś bardzo interesującego, ale też zredukujemy do absolutnego minimum możliwość wystąpienia sytuacji mało interesujących.

Właściwy dobór osób

Kiedy wybieramy się na klasyczne randki, w zasadzie mamy tylko minimalną możliwość kontroli tego, z kim będziemy się umawiać. Nasza znajomość z osobami, z którymi dopiero będziemy mieli przyjemność odbycia pierwszej randki, niejednokrotnie ogranicza się tylko i wyłącznie do jednego krótkiego spotkania w szerszej grupie przyjaciół, swoistego polecenia ze strony rodziny czy przyjaciół, albo bardzo przelotnej znajomości z jakiegoś wspólnego nieplanowanego spotkania.

Portale randkowe pozwalają nam zadać pytania, które niezręcznie byłoby stawiać w czasie pierwszego spotkania, dają nam również odpowiedzi odnośnie rzeczy, o które nie pyta się zazwyczaj w ogóle, tylko się z czasem poznaje. Można oczywiście powiedzieć, że poznawanie to element randkowania, ale prawda jest taka, że często potrafimy się emocjonalnie zaangażować z osobą, z którą nie mamy żadnej przyszłości, albowiem podczas randkowania działa tak zwane zauroczenie. Profil, jaki posiada każda osoba odwiedzająca portal randkowy, daje nam odpowiedzi na podstawowe pytania. Są one tam podane jak na tacy, co jest dla nas niewątpliwie korzyścią.

Kontrola nad spotkaniem

Randki internetowe mają wielką przewagę nad klasycznymi także z tego powodu, że mamy pełną kontrolę nad naszymi pierwszymi spotkaniami. Odbywają się one bowiem tak jakby zza podwójnej kotary. Czy możliwe jest, byśmy w czasie klasycznego spotkania nie znali ani swojego imienia, ani wyglądu twarzy? Oczywiście nie. Randki online też raczej rzadko sprowadzane są do tego stopnia anonimowości, tym niemniej pozostaje cały czas masa systemów zapewniających nam pełną kontrolę.

W ostateczności można przecież włączyć okno przeglądarki z portalem randkowym i zamiast być gdzieś w restauracji w nieco niezręcznej sytuacji, siedzieć sobie dalej spokojnie przed ekranem komputera w naszym domu. Możemy dokładnie sterować tym, jakie informacje o sobie podajemy, kiedy i komu je przekazujemy.

Tags:

2 thoughts on “Pełna kontrola

Dodaj komentarz