Nowe wyzwanie czyli związek na odległość

Wielu ludzi decyduje się na związek na odległość. Nie wszyscy wiedzą jednak co ich czeka. Są przyzwyczajeni do obecności swego partnera, szczególnie jeżeli są już małżeństwem lub też planują wspólną przyszłość. Wówczas taki związek na odległość bywa trudną próbą dla ich wspólnej przyszłości.

Z czym wiąże się wyjazd jednego z partnerów?

Planując wyjazd jednego z parterów powinniśmy wcześniej porozmawiać na wiele ważnych tematów i ustalić wspólne priorytety. Ważne jest, aby taki wyjazd za granice nie był „kością niezgody” w związku. Powinniśmy być zdecydowani i świadomi swoich celów i potencjalnych potrzeb, ale również niedogodności jakie się z tym wiążą.

Początek rozłąki nigdy nie jest trudny. Oboje partnerów tęskni za sobą, często dzwoni lub pisze, zwykle nie widząc w tym nic złego. Jednak z czasem rozłąka bywa coraz trudniejsza. Nasze życie toczy się tu i teraz, a życie naszego partnera wiele kilometrów od nas. Wychodzimy z przyjaciółmi, spotykamy się z nowo poznanymi osobami, co stanowi dla związku sporą pokusę. Dlatego jeżeli zależy nam na związku, chcemy aby przetrwał nawet długi czas rozłąki, musimy zadbać o związek na każdym jego etapie.

Dlaczego decydujemy się na rozłąkę?

Ważne jest, abyśmy pamiętali dlaczego nastąpiła rozłąka w związku. Możemy zapisać sobie wspólne cele i korzyści jakie osiągniemy, kiedy nasz partner wróci z zagranicznego wyjazdu, dzięki czemu będziemy mogli łatwiej znieść chwile w samotności. Najczęściej są to korzyści finansowe, zarobione pieniądze za granicą przeznaczamy zwykle na ślub i wesele lub budowę domu.

Zachowajmy bliskość za pomocą drobiazgów

Na lodówce może być przyklejone zdjęcie ukochanego. Jego ulubiony kubek może stać się na czas rozłąki naszym ulubionym kubkiem. Możemy słać do siebie dziesiątki sms’ów. W ten sposób każdego dnia będziemy pamiętać o wspólnym celu, a rozłąka będzie łatwiejsza.

Zróbmy niespodziankę partnerowi i zaplanujmy wyjazd do niego w odwiedziny. Taki krótki pobyt razem może poprawić wspólne relacje i sprawi, że bardziej zaczniemy doceniać siebie nawzajem oraz wspólnie spędzany czas. Podczas tego wyjazdu nawet zwykłe spotkanie w kawiarni będzie odświętne. Docenimy wspólne chwile, podczas których nie będziemy rozmawiać o błahych kwestiach spornych. Zaczniemy doceniać wspólnie spędzone chwile i słuchać co mówi do nas druga osoba.

Związek na odległość może umocnić wspólne relacje między dwojgiem ludzi, ale musimy oboje nad tym pracować. Czas rozłąki nie jest łatwy, jednak jeżeli dwoje ludzi naprawdę się kocha, będzie to czas umocnienia w związku i obopólnego zrozumienia.

Tags:

4 thoughts on “Nowe wyzwanie czyli związek na odległość

    1. od dwóch lat żyję w związku na odległość, ale mój facet jest w norwegii, wiec odwiedziny troche nie bardzo, sama wychowuje dwoje dzieci i słodkie smsy czy telefony też mnie nie bawią, ja rozumiem że pieniądze, ale ja bym wolała mniej i faceta na miejscu :(:(

Dodaj komentarz