Nawiązywanie nowych znajomości na portalach randkowych

Z portali randkowych korzystało się kiedyś tylko i wyłącznie po to, by możliwie szybko znaleźć dla siebie drugą połówkę, którą moglibyśmy zaciągnąć na „ślubny kobierzec”. Do niedawna portale randkowe służyły wyłącznie do umawiania się na randki. Dzisiaj najważniejszą kwestią jest zwyczajne zawieranie znajomości, poszerzanie nowych kontaktów, umawianie się na internetowe spotkania, które nie zawsze muszą mieć zakończenie na randce w realu. Na portalach randkowych można znaleźć osoby o podobnych pasjach bądź nawiązać trwałe przyjaźnie na lata. Sęk w tym, że najpierw trzeba nawiązać ten kontakt, a nie wszyscy wiedzą, jak się za to zabrać.

Najprostsza metoda

Wiele osób jest zdania, że najlepsze są przypadkowe i niezaplanowane znajomości. Takie osoby zwyczajnie korzystają z portalowej wyszukiwarki, wybierając osoby ze swojej okolicy i w zbliżonym do siebie wieku, ewentualnie z wyłączeniem osób o określonym profilu (na przykład pomijając osoby samotne z dziećmi, czy też osoby palące), takie dane wpisują w wyszukiwarkę i korzystają z zawężonego źródła wyświetlonych profili. Jest to proste, łatwe i zadziwiająco skuteczne pod warunkiem, że do każdej osoby napisze się spersonalizowaną wiadomość. Wysłanie tego samego ogólnikowego maila do wielu osób zazwyczaj nie skutkuje.

Metoda pasywna

Inna metoda to oczekiwanie, aż ktoś inny do nas napisze. Wystarczy właściwie uzupełnić profil, obowiązkowo dodać ciekawe zdjęcie i… czekać. Okazuje się, że nawet zupełnie pusty profil po dłuższym czasie przyciągnie jakieś zainteresowane osoby, mimo to warto postawić na wpisanie kilku danych, wystarczy zdjęcie i dwa słowa o sobie, by wygląd profilu zmienił się na ciekawszy.

Trening czyni mistrza

Niezależnie od tego, czy skorzystamy z najprostszych metod, czy wykorzystamy jakieś bardziej złożone mechanizmy dopasowania partnerskiego, na początku warto jest trochę potrenować swoje zdolności interpersonalne. Na nasze wiadomości może odpowiedzieć kilkanaście procent adresatów i nie należy się tym zniechęcać. Wysyłajmy je do różnych osób, również takich z którymi prawdopodobnie nigdy się nie spotkamy. Porozmawiajmy z nimi, może poflirtujmy i w ten sposób poznajmy tajniki działania portalu. Pierwsze kontakty mogą się wydawać trochę dziwne i nienaturalne, ale z czasem będzie coraz łatwiej i co ważne, znacznie przyjemniej. Wtedy można już pisać swobodniej do osób, z którymi realnie mielibyśmy szansę się kiedyś spotkać.

Tags:

3 thoughts on “Nawiązywanie nowych znajomości na portalach randkowych

Dodaj komentarz