Ideał mężczyzny

Szukanie ideału mężczyzny to zajęcie karkołomne już chociażby dlatego, że wszystkie kobiety deklarują preferencję w stronę gentlemanów z ogładą i klasą, a zazwyczaj wolą od nich niegrzecznych chłopców. Okazuje się, że mężczyzna poważny i ułożony jest dla nich nudny i nijaki.

Chociaż w związku z tym może się wydawać, że nie istnieje jakiś jeden zbiór cech, który można by uznać za receptę na idealnego mężczyznę, w praktyce jej stworzenie jest jak najbardziej w naszym zasięgu. Nie oznacza to, że sprostanie im będzie oznaczało klucz do każdego serca, ponieważ maja one raczej charakter fundamentu, charakter warunków koniecznych związku, na których dopiero można budować. Kobieta z takim mężczyzną będzie chciała spróbować, a czy się uda, to inna sprawa. Jaki to mężczyzna?

Uczciwość przede wszystkim

Uczciwość jest cechą numer jeden, której szuka każda kobieta. Nie ma znaczenia, jaki będzie miał temperament, ponieważ mężczyźni ogólnie nie potrafią kłamać i kiedy próbują, wychodzi im to fatalnie. Kobieta musi w związku czuć się bezpiecznie, a tego bez zaufania nie da się osiągnąć.

Pierwsze przyłapanie mężczyzny na kłamstwie staje się powodem do nieufności, która z czasem będzie tylko narastała. Skończy się to przeglądaniem prywatnych wiadomości i robieniem awantur przy każdym wyjściu z domu. Kobiety są w stanie usprawiedliwić każdą swoja agresje brakiem zaufania i to one będą się czuły pokrzywdzone.

Wierność jest ważna

To powinno być zrozumiałe samo przez się. W związku trzeba być wiernym fizycznie i psychicznie, czyli nawet wirtualne romanse czy „niegroźne” flirty w pracy odpadają. Mężczyzna musi mieć świadomość, że każde usiłowanie na tym polu lub przynajmniej symulowanie usiłowania będzie karane równie surowo, co realne wykroczenie.

Bądź pomocny

Kobieta oczekuje pomocy od mężczyzny, w sprawach mniejszych i większych. Bezpiecznym rozwiązaniem jest stworzenie jakiegoś podziału obowiązków domowych, by kobieta nie czuła się pozostawiona sama ze wszystkim na głowie.

Mężczyzna powinien być pracowity

Mężczyzna ma się brać do roboty sam, bez ciągłego ponaglania. Zwłaszcza jeśli dotyczy to kwestii wymagających siły, jak przysłowiowe wbijanie gwoździ w ścianę. Kobieta poradzi sobie w godzinę, mężczyzna w 2 minuty. Nie można pozwolić jej czekać.

Dobra organizacja

Jeśli mężczyzna zapomina o jakichś ważnych terminach, chociażby o zapłaceniu rachunku w terminie i jeśli staje się to normą, mężczyzna zaczyna uchodzić za niezaradnego i traci szacunek w oczach kobiety.

Tags:

3 thoughts on “Ideał mężczyzny

Dodaj komentarz