Ciekawostki o internetowej miłości

Wśród osób po 40. roku życia, które nie są w stałych związkach, niemal wszyscy wciąż mają jeszcze nadzieję na znalezienie dla siebie kogoś wyjątkowego, tej jednej jedynej osoby. Cztery na pięć takich osób rozważało wykorzystanie lub aktywnie wykorzystuje portale randkowe w tym celu. Co ciekawe, kiedy przychodzą Walentynki, nie jest to dla nich jakiś specjalnie interesujący moment, ponieważ 3/4 singli nie obchodzi tego święta w jakiś szczególny sposób. Czego jeszcze można się dowiedzieć o osobach korzystających z polskich portali randkowych?

Walentynki w Polsce

Osoby szukające miłości w Internecie to katolicy. W ten sposób deklaruje się 9/10 wszystkich osób, co może zaskakiwać ze względu na zwiększającą się racjonalność młodszego pokolenia. Taki wynik może tłumaczyć jednak w dużym stopniu dlaczego aż tak dużo osób nie obchodzi Walentynek. Dla blisko 40% osób Walentynki to irytujący zwyczaj, chociaż niemal dokładnie tyle samo respondentów jest w stanie podpisać się pod stwierdzeniem, że zwyczaj ten dobrze oddaje istotę miłości. 2/3 wszystkich użytkowników portali randkowych podchodzi do tego święta mało entuzjastycznie pewnie także z tego względu, że nie oczekują w tym czasie niczego szczególnego.

Czego oczekujemy?

Portale randkowe mają bardzo różną charakterystykę, ale oczekiwania, jakie stawiamy na nich innym osobom są zazwyczaj bardzo podobne, przynajmniej na niwie deklaratywnej. W pytaniu wielokrotnego wyboru, wśród kwestii oczekiwanych najczęściej  były uczciwość, inteligencja i ten sam system wartości. Podkreślano też wagę kultury osobistej i braku nałogów. Z kolei wartości, które wskazano jako najważniejsze, to miłość, rodzina, uczciwość i przyjaźń.

Sieciowe randki w praktyce respondentów

Połowa przebadanych osób na randki wybiera się kilka razy do roku, ale rzadziej niż raz na miesiąc. Randki są dla nich przede wszystkim okazją do poznania nowych osób i chociaż sporadycznie są one inicjowane także w tak zwanym realu, to poprzez randki internetowe udaje się doprowadzić do randek klasycznych.

W tej kwestii można zauważyć bardzo duże rozbieżności pomiędzy użytkownikami, ponieważ 40% ankietowanych uznaje randki internetowe za podstawową formę zdobywania dla siebie nowych partnerów i partnerek. W świetle powyższych informacji dziwić może też to, że 2/5 osób zazwyczaj zaprasza spotkane w Internecie osoby na spotkanie klasyczne, zaledwie po kilku wymienionych wiadomościach, co sugeruje że ich randki odbywają się znacznie częściej.

Tags:

3 thoughts on “Ciekawostki o internetowej miłości

Dodaj komentarz