Badoo.pl

Portal randkowy Badoo.pl kiedyś nazywany był nowym Facebookiem i wróżono mu, że stanie się portalem znacznie większym od niego. Było to stwierdzenie mocno na wyrost, chociaż ponad 300.000.000 aktywnych użytkowników serwisu na całym świecie to liczba naprawdę oszałamiająca. Za sukcesem portalu randkowego stoi to, że nie jest on tak naprawdę portalem randkowym, ale serwisem społecznościowym. I to nie serwisem społecznościowym, któremu taka łatka zostałaby przypięta po czasie, ale serwisem, który z myślą o charakterze społecznościowym był tworzony.

Zaczynając jednak od początku trzeba powiedzieć, że z Badoo.pl może korzystać każda pełnoletnia osoba, która założy tutaj konto. Jest ono w pełni darmowe i wymaga jedynie posiadania aktywnego konta email. Jest też konto premium, które trochę poszerza nasze możliwości, ale wcale nie jest ono konieczne do dobrego spędzania czasu na Badoo.pl.

Co stoi za sukcesem tego serwisu? W zasadzie tylko jedna rzecz: zainteresowania. Na klasycznym portalu randkowym jesteśmy zainteresowani przede wszystkim wiekiem drugiej osoby, jej miejscem zamieszkania oraz na przykład tym, czy pali papierosy. Czy któraś z tych cech jest dobrą podstawą do stworzenia związku czy chociażby nawiązania nici zrozumienia? Raczej nie.

Na portalu Badoo.pl wychodzi się z założenia, że pary należy dobierać poprzez poszukiwanie ich cech wspólnych, czyli na przykład kojarzenie osób, które razem pójdą na koncert niszowego zespołu grającego właśnie w ich mieście. Koniecznie trzeba podkreślić, że wcale nie są tutaj czynione żadne matrymonialne czy randkowe założenia. Wręcz przeciwnie, bo na taki koncert wybierają się przyjaciele, a jeśli przypadną sobie do gustu trochę bardziej, umówią się na kolejne spotkania. Nie ma presji, nie ma nerwów, jest tylko dobra zabawa.

Oczywiście randki internetowe nie są dla Badoo.pl czymś problematycznym. Eksplorować swoje zainteresowania można jak najbardziej bezpośrednio na stronach samego portalu i przygotowane do tego jest sporo interesujących narzędzi. Jest też garść różnych mechanizmów dopasowania partnerskiego oraz gier pozwalających na znalezienie ciekawych osób w okolicy. To właśnie tutaj powstał też mechanizm dobierania się w pary, który potem został przeniesiony do aplikacji mobilnej Tinder.

6 thoughts on “Badoo.pl

  1. odnoszę wrażenie, że na badoo nic się nie dzieje, kobiety chyba szukają księciów z bajki, choc same nie są idealne 😉 miałem tam konto jakieś kilka miesięcy, ale zrezygnowałem, bo żadna z dziewczyn do mnie nie pasowała 🙂

Dodaj komentarz