Zbuduj prawdziwy związek

Związek dwojga ludzi powinien opierać się na zaufaniu, wzajemnym szacunku i wielu innych cechach, które świadczą o udanej relacji partnerskiej. Pierwszy etap każdego związku to fascynacja drugą osobą, marzenia o miłości romantycznej i doskonałej. Na tym etapie zwykle nie widzimy wad partnera, faza zakochania to faza wpatrzenia w drugą osobę jak w obrazek.

Gdy opadają różowe okulary…

Wiele osób twierdzi, że etap zakochania w końcu mija, a moment gdy opadają różowe okulary bywa dla związku wyjątkowo trudny. Pierwsza kłótnia, burzliwa wymiana zdań, to nieunikniony etap każdego związku. Gdy opadają różowe okulary… zauważamy wady naszego partnera, zaczynają przeszkadzać nam błahostki. Jeżeli należymy do osób lubiących ład i porządek, a partner ciągle coś rozrzuca, pojawia się temat do kłótni. Jeżeli uwielbiamy spacery i wycieczki na łonie natury, a partner coraz częściej wybiera siedzenie w domu przed telewizorem, głośniejsza wymiana zdań jest nieunikniona.

Singiel i marzenia a trwały związek

Bycie singlem upoważnia nas do niezależności i wolności. W pojedynkę nie musimy liczyć się ze zdaniem innych, sami wybieramy miejsce wakacyjnego, sami wybieramy film w kinie. Jednak z czasem singielstwo przestaje być tylko przyjemnością, wszyscy znajomi poważnieją i wybierają życie w związku. To znak, że w swoim życiu również należy coś zmienić, to znak że należy poszukać drugiej połówki i spróbować stworzyć trwały i szczęśliwy związek partnerski.

O czym marzy każdy singiel?

Niezależnie od tego czy jesteś kobietą czy mężczyzną, masz swoje marzenia, oczekiwania względem partnera i wyobrażenia jak powinien wyglądać wasz związek. Od dawna wiadomo również, że kobiety mają zupełnie inne oczekiwania od mężczyzn. Przyjrzyjmy się bliżej tej kwestii. Zastanówmy się czego kobiety szukają u partnerów oraz jakich cech poszukują mężczyźni u idealnych partnerek. Badając te kwestie można stworzyć listę czynników, jakie mają bezpośredni wpływ na trwałość związku dwojga ludzi.

Zaufanie to podstawa

Dla obu płci zaufanie w związku ma kluczowe znaczenie. Zarówno kobiety jak i mężczyźni stawiają na szczerość i lojalność w związku, nie tolerując nawet niewinnych flirtów. Dlatego jeżeli myślimy o kimś na poważnie, warto pamiętać o zasadach, jakie ustanowiliśmy w związku na samym początku znajomości.

Macie poczucie humoru? Nigdy nie będziecie się nudzić

Nie ważne czy jeszcze poszukujesz swojej drugiej półki, czy już jesteś w trwałym związku, poczucie humoru zawsze Ci się przyda. Smutasie i ponuracy zawsze mają trudniej, a jeżeli dwoje ludzi ma pesymistyczną naturę, nie wróży to dla związku nic dobrego. Pozytywne nastawienie do życia to podstawa udanego związku i zażegnania każdego konfliktu.

Używki bywają zgubne

Nałogowe palenie papierosów, nadużywanie alkoholu, uzależnienie związane z lekami bądź narkotykami, każde z tych uzależnień może mieć negatywny wpływ na związek. Nawet jeżeli pozytywnie przejdziecie pierwszy etap zakochania, przyjdzie chwila otrząśnięcia, a nałóg jednego z was zabije związek w samym jego zarodku.

Żyj aktywnie i z pasją

Każdy z nas ma jakieś zainteresowania i pasje, a jeżeli je pielęgnujemy, stajemy się dla drugiego człowieka ciekawsi. Element zaskoczenia, niespotykana pasja, to cechy które druga strona ceni sobie w związku. Pasja nie musi was łączyć, czasem dwie osoby w związku mogą mieć zupełnie inne zainteresowania, a mimo to związek będzie miał silne i trwałe fundamenty.

To tylko przykładowe czynniki, dzięki którym wasz związek może być lepszy, a co najważniejsze dzięki którym będziecie stanowić szczęśliwą parę nie tylko w fazie zakochania, ale również w chwili gdy opadną różowe okulary.

Tags:

3 thoughts on “Zbuduj prawdziwy związek

Dodaj komentarz