Zaproszenie kobiety do związku

Panuje przekonanie, że kobietę trudno jest poderwać, ale jeśli zrobimy właściwy pierwszy krok, potem relacja sama potoczy się we właściwym kierunku. Według istniejących stereotypów to panowie najczęściej po pierwszej randce znikają.

W praktyce jest jednak inaczej, i to panie zazwyczaj decydują się na niemal natychmiastowe zakończenie znajomości. Choć wina leży po stronie mężczyzn. Możemy to szczególnie zauważyć w relacjach damsko-męskich rozpoczynanych za pośrednictwem Internetu. Co zatem panowie robią nie tak?

Czy na pewno pojawił się prawdziwy wysiłek?

Najczęściej scenariusz takiej znajomości wygląda następująco: dochodzi do pierwszego spotkania, jest dość miło i sympatycznie, randka kończy się równie miłym pożegnaniem, ale jest to pożegnanie na zawsze. Kolejne próby zaproszenia kobiety na spotkanie trafiają w ścianę ciszy. Dzieje się tak niemal zawsze gdy mężczyzna czymś zrazi do siebie kobietę. Lista potencjalnych problemów jest tutaj bardzo długa i często niestety zaczyna się od nieprawidłowej higieny lub zaniedbań względem stroju czy schludności. Bardzo często problemem jest też zachowywanie się w sposób mało męski lub nieodpowiednie nawyki, żarty nie na miejscu…

Jak wspomnieliśmy – lista jest długa. Część panów próbuje z tym walczyć, a część nie robi w tym kierunku zupełnie nic. Każdy mężczyzna powinien pracować nad niedoskonałościami, by być osobą bardziej atrakcyjną dla kobiety. Tym bardziej, że pierwsze spotkanie jest niezobowiązujące, a kolejny kosz ze strony kobiety, powinien dać mężczyźnie wiele do myślenia. Nikt nie jest idealny, a w świecie randkowania mimo wszystko istnieje „wolny rynek” i każdy „nowo poznany Pan” jest oceniany czy porównywany do innych (czyt. doskonalszych) mężczyzn.

Właściwe oczekiwania

Inną kwestią są oczekiwania, jakie mamy w stosunku do związku. Czasami celem jest związek oparty na kwestiach łóżkowych, czasami poszukujemy związku na całe życie, a innym razem chodzi jedynie o dobrą zabawę we dwoje i spokojne oczekiwanie, co z tego wyjdzie. Kobiety mają dokładnie takie samo podejście do tego tematu, więc należy od samego początku jasno postawić sprawę. Pani poszukująca tylko seksu na pewno nie będzie zainteresowana mężczyzną, który oczekuje czegoś więcej. Byłby on dla niej „zbędnym balastem”.

Kultura osobista

Jest to problem bardziej ogólny, ponieważ kobiety dość często skarżą się na nie najlepsze traktowanie przez mężczyzn, zwłaszcza tych odrzucanych. Jeśli kobieta często będzie się spotykała z nieprzyjemnymi reakcjami mężczyzn, równie szybko może się uprzedzić do płci przeciwnej i każde kolejne spotkanie z mężczyzną będzie miało mniejsze szanse na sukces. Wyładowywanie frustracji na kobiecie z powodu niepowodzenia w związku, odbywa się ze szkodą dla wszystkich i nie należy tego robić.

Tags:

3 thoughts on “Zaproszenie kobiety do związku

Dodaj komentarz