Randki online naprawdę są dla każdego

Odsetek osób, które skorzystały już z możliwości oferowanych przez portale randkowe, cały czas rośnie. Wciąż jednak pozostaje całkiem niemała grupa osób, które nigdy nie korzystały jeszcze z takiego sposobu na poznawanie nowych osób, chociaż teoretycznie byłoby ono znakomicie dopasowane do ich potrzeb.

Dlaczego tak się dzieje? Zazwyczaj podnoszony jest argument, że tego typu miejsca nie są do końca bezpieczne i nigdy nie wiadomo, kto znajduje się po drugiej stronie komputera.

Nie da się nie zauważyć, że wybierając się na pierwszą randkę, zazwyczaj nie zna się osoby, z którą będzie się spędzało czas. A takie spotkanie nie oferuje żadnych dodatkowych mechanizmów bezpieczeństwa. Można z całą stanowczością powiedzieć, że portale randkowe to najbezpieczniejszy sposób na poznawanie nowych ludzi.

Za bezpieczeństwo odpowiada przede wszystkim użytkownik

Nie ma żadnych mechanizmów, które byłyby w stu procentach bezpieczne, ponieważ najsłabszym ogniwem każdego systemu zabezpieczeń jest zawsze korzystający z niego człowiek. Nie inaczej jest w przypadku randek internetowych i niejedna osoba, która wyrzuciła bezpieczeństwo przez okno, bardzo mocno tego potem pożałowała.

W rzeczywistości wystarczy jednak tylko nie demontować systemu bezpieczeństwa, który dla swoich użytkowników przygotował serwis randkowy, by czuć się w pełni bezpiecznie.

Anonimowość

Najlepszym mechanizmem bezpieczeństwa jest zawsze anonimowość i portale randkowe o to dbają. Nie można od razu ujawniać żadnych swoich danych osobowych, a portal sprawdzi, czy osoba korzystająca z danego nicka jest tą osobą.

Portale oferują możliwość anonimowego wysyłania wiadomości, a nawet dzwonienia do siebie bez podawania numeru telefonu, dzięki czemu pozostaje się anonimowym bez zbędnego odgradzania się od dopiero co poznanej osoby.

Portale uczą, jak korzystać z nich bezpiecznie

Sam portal jest w stanie zaoferować odpowiednie narzędzia, ale nawet jeśli będą one doskonałe, ich zasięg działania ograniczać się będzie jedynie do interakcji prowadzonych na samym portalu randkowym. Dlatego ważne są również wskazówki dotyczące przenoszenia znajomości na bardziej tradycyjną niwę.

W tym czasie trzeba pamiętać przede wszystkim o tym, by spotykać się tylko w miejscach publicznych, które się zna i zawsze mieć jakąś strategię wyjścia. Trzeba też uważać z alkoholem, ponieważ jego nadmiar sprawia, że traci się kontrolę nad sytuacją.

Tags:

4 thoughts on “Randki online naprawdę są dla każdego

  1. mam dobre doświadczenia z ostatniego serwisu randkowego, ale moja znajoma się nacięła i płaciła takiemu jednemu kolesiowi, normalnie ją okłamał, że przyjedzie, że miał wypadek, że nie ma pieniędzy… oszuści wymyślają takie realistyczne historie, naprawdę trzeba uważać

Dodaj komentarz