Randki online i tylko online

W XXI wieku Internet jest wszędzie i od wielu lat nikogo już to nie dziwi, Internet stał się nieodłączną częścią każdego z nas i elementem zwykłej codzienności. Zupełnie naturalne stały się też randki internetowe i coraz więcej osób właśnie w ten sposób poznaje swoich partnerów. Coraz częściej jednak pojawia się zjawisko powodujące, że wszystkie znajomości internetowe pozostają jedynie znajomościami internetowymi.

Nie bądź tylko online

Zazwyczaj tego rodzaju znajomości internetowe, rozpoczynają się z bardziej lub mniej przypadkowo poznaną osobą, z czasem poznajemy się trochę lepiej i podejmujemy decyzję o bliższym poznaniu i pierwszym spotkaniu w świecie realnym. Czasami ludzie mają wyjątkowo mocno skonkretyzowane cele i dokładny plan na własne życie, do którego potrzebują partnerstwa, którego nie mogą znaleźć w swoim najbliższym otoczeniu.

Nie należy się zatem dziwić, jeśli na jakiejś stronie internetowej odnajdziemy anons dwudziestokilkuletniej dziewczyny po akademii rolniczej, która opowiada o swoim życiu na wsi, pasji rolniczej, miłości do przetworów orz poszukiwaniu kogoś, kto razem z nią chciałby prowadzić gospodarstwo. To oczywiście tylko przykład. Na portalach randkowych mamy mnóstwo osób z różnorodnymi ambicjami oraz odmiennym zapatrywaniem na życie.

Internetowy flirt

Internet daje możliwość szukania ludzi o najróżniejszych charakterach, mieszkających blisko nas lub na drugim końcu świata. W przypadku portali randkowych ta druga kategoria nie powinna mieć większego znaczenia, ponieważ teoretyczny przebieg znajomości internetowej powinien mieć swój początek w Internecie.

Tutaj odbywają się rozmowy i „spotkania” online, podejmowane są decyzje o poznaniu się bliżej w świecie realnym i kontynuowanie znajomości już w klasyczny sposób. Coraz częściej jednak znajomości zatrzymują się na etapie internetowego flirtu, a wszelkie propozycje spotkania się w świecie realnym są odrzucane.

Związane to może być z bardzo wieloma czynnikami. Coraz częściej randki internetowe są specyficzną odskocznią od codziennego życia i czymś w rodzaju hobby. Osoba z nich korzystająca może wcale nie szukać niczego więcej, bo ma ułożone życie lub z różnych innych powodów nie chce układać sobie żadnego poważnego związku. Nie jest to z pewnością sytuacja pozytywna z punktu widzenia osób, które tej miłości szukają, ale na takie sytuacje również musimy się przygotować, by uczynić swoje własne poszukiwania skuteczniejszymi.

Tags:

3 thoughts on “Randki online i tylko online

Dodaj komentarz