Portal matrymonialny

Rozróżnienie na portale randkowe i portale matrymonialne jest trochę sztuczne, ale mimo wszystko istotne, bo te dwa miejsca gromadzą nieco innych ludzi. Niektórzy z nas uwielbiają flirt, szukają po prostu przygody i na pewno nie chcą się w najbliższym czasie wiązać z kimś na stałe.

Tego typu atrakcje nie pociągają innej grupy osób, dla których znacznie ważniejsze jest poznanie kogoś interesującego, ale nie tylko do zabawy i na chwilę. Dla osób o takim właśnie nastawieniu zostały stworzone portale matrymonialne.

Co to takiego?

Usługi matrymonialne czasami kojarzą nam się z anonsami w prasie, w których pan szuka pani, by razem założyć rodzinę i mieć gromadkę dzieci. Gdyby się uprzeć, portal randkowy o profilu matrymonialnym w pewnym stopniu taki jest, ponieważ gromadzi on osoby w każdym wieku i o w zasadzie każdym statusie społecznym, które łączy jedna cecha: poważne podejście do życia i związków.

Czasami są to osoby, które się już wybawiły, kiedy indziej są to ludzie zapracowani i nie mający czasu na poznawanie osób niemal na pewno do nich nieprzystających, a najczęściej to osoby dojrzałe emocjonalnie poszukujące kogoś, z kim będą mogły przejść przez życie.

Różnice praktyczne

Ważne jest, by umieć rozróżniać portale randkowe od ich matrymonialnych odpowiedników. Nie jest to zresztą trudne, ponieważ właściciele obu typów internetowych serwisów bardzo mocno dbają o to, by każdy zawsze wiedział, gdzie się znajduje.

Fakt ten ma decydujące znaczenie wobec funkcjonalności takiego portalu, ponieważ w pierwszej kolejności, będzie on przyciągał na swoje łamy innych ludzi, niż typowy portal randkowy. Warto jest zwrócić na to uwagę, bo osoby deklarujące cele matrymonialne są na obu typach portali integracyjnych, ale mimo wszystko taki podział istnieje.

Nie jest wcale prawdą, że na portalach matrymonialnych pojawiają się zazwyczaj osoby starsze. Jest to opinia internautów, którzy nigdy nie zaglądali w takie miejsca. Portal matrymonialny skupia u siebie użytkowników Internetu, którzy niespecjalnie są zainteresowani kolekcjonowaniem serduszek na swoim profilu, umieszczaniem na nich kolejnych zdjęć, ani licytowaniem się z iloma poznanymi w sieci ludźmi widziało się w realu.

Jeśli chcemy poznać jedną naprawdę interesującą osobę i chcemy, by nasze internetowe randki, a potem także te poza siecią, miały znaczenie, może to właśnie portal matrymonialny jest dla nas lepszy, niż bardziej popularne portale randkowe?

Tags:

2 thoughts on “Portal matrymonialny

Dodaj komentarz