Pieniądze a serce kobiety

Po porady w kwestiach podrywu i miłości zgłaszają się panowie z bardzo różną zawartością portfela. Problemy mają ci, którzy nie mają grosza przy duszy i problemy mają ci, którzy zarabiają wielokrotność średniej krajowej. Jak to zatem jest z pieniędzmi i kobiecym sercem? Czy bez pieniędzy można w ogóle o czymś myśleć, czy najpierw trzeba odpowiednio zarabiać?

Kij ma dwa końce

Panuje przekonanie, głównie wśród samotnych mężczyzn, że większość kobiet interesuje tylko pieniądz. Nie jest to oczywiście prawda, ale bagatelizowanie roli pieniądza jest bardzo złym pomysłem. Mężczyzna, który nie potrafi utrzymać siebie, nie będzie w stanie utrzymać rodziny, więc pomysł na założenie rodziny z kimś takim jest zdecydowanie nie najlepszy. Jeśli ktoś ma więcej pieniędzy, może spokojnie zapewnić rodzinie byt na wysokim poziomie, a do tego może sobie pozwolić także na wyjątkowe gesty, dzięki którym łatwiej jest uwieść kobietę.

Z drugiej strony, panowie z większą ilością pieniędzy są w nie najlepszej sytuacji, jeśli szukają miłości. Szybki seks nie jest dla nich problemem, jeśli nie przeszkadza im płacenie za niego prezentami i najróżniejszymi usługami fundowanymi wybrance. Jeśli jednak szukają miłości, nigdy nie będą mogli mieć pewności, czy ich partnerka jest z nimi dla nich samych, czy dla wielkiego domu, jaki posiadają wraz ze wszystkimi innymi luksusami.

Podobieństwa się przyciągają

Warto pamiętać o tym, że podobieństwa się przyciągają, co w praktyce oznacza, że zazwyczaj najlepsze pary tworzą ludzie o podobnym statusie finansowym. Nie ma się bowiem co oszukiwać – podobny status finansowy to kwestia bardzo szeroka, która ma wpływ na nasze doświadczenie życiowe, wykształcenie i wiele pokrewnych kwestii.

Każda osoba jest przyzwyczajona do życia w określonym standardzie i jeśli ten standard miałby się obniżyć, byłoby to naprawdę bardzo dużym problemem. Jeśli z kolei standard ten miałby pójść do góry, wcale nie oznacza to sytuacji sielankowej. Efekt może być taki, że jedna z osób będzie się bardziej przywiązywać do swojej nowej sytuacji finansowej niż do drugiej osoby.

Pieniądze są ważne

Jedna z podstawowych zasad podbojów miłosnych mówi, że najpierw trzeba dobrze żyć ze sobą samym, zanim możliwe będzie znalezienie dla siebie drugiej połowy. Odpowiednia ilość pieniędzy jest niewątpliwie ważna dla uzyskania standardu życia, przy którym można myśleć o dzieleniu tego życia z kimś innym. Nie można tej kwestii bagatelizować.

Tags:

5 thoughts on “Pieniądze a serce kobiety

Dodaj komentarz