Jak zacząć rozmowę?

Dla wielu osób najtrudniejszym momentem i w zasadzie nawet momentem wielkiego stresu na portalach randkowych jest napisanie pierwszej wiadomości do drugiej osoby, wymiana kilku pierwszych zdań. Jest to stres, ponieważ czujemy się oceniani, czujemy, że nadeszła chwila testu dla nas.

Musimy pamiętać, ze druga strona jest w dokładnie takiej samej sytuacji jak my i po prostu mamy tutaj dwie osoby zainteresowane znajomością. Nic więcej. Warto jest tutaj podążać według kilku prostych zasad mówiących o tym, jak w praktyce zagaić rozmowę.

Zasady dobrego pierwszego kontaktu

Poszukaj wspólnego mianownika. Daną osobę wybiera się zazwyczaj ze względu na wspólnotę jakichś cech lub zainteresowań. Zacznij od tego i spróbuj ustalić wspólne poglądy, zainteresowania, a może nawet antypatie. Tworzy to nic porozumienia i pozwala poznawać się w sposób, który mniej odczuwa się jak wywiad.

Pisz prawdę i nie kryj emocji. Chowanie się za różnego rodzaju frazesami czy utartymi formułkami nie jest nigdy dobrym rozwiązaniem. Wszelkiego rodzaju konwenanse mówiące, że w danym momencie wypada odpowiedzieć tak, a nie inaczej, tylko powodują budowanie muru formalizmu pomiędzy nami i poznawaną właśnie osobą.

Zachęcaj do kontaktu, zadawaj pytania. Pisanie z drugą osobą jest właśnie tym, pisaniem z drugą osobą. Ona też może być nieśmiała i czuć się troszkę nieswojo. Warto jest w rozmowie subtelnie podkreślać, iż cieszymy się tym, że ta osoba znalazła dla nas czas. Warto też tej osobie pomóc w prowadzeniu rozmowy z nami. Zadawajmy pytania o rzeczy, o których chce rozmawiać, czyli o te, które pojawiły się w jej profilu.

Kultura i takt

Pierwsze spotkanie, także to internetowe, powinno mieć zawsze charakter nieinwazyjny, czyli nie powinno schodzić na tematy zbyt osobiste i odchodzić od ogólnie przyjętych zasad kultury dla dwojga nieznających się jeszcze ludzi.

Każde spotkanie jest inne i może nas zaprowadzić w unikalnym kierunku, ale trzeba mieć też na uwadze możliwość, że będzie to spotkanie nieudane. W takim przypadku trzeba się sympatycznie wycofać. W oceanie ryb jest masa. Druga strona me pewnie podobne odczucia i sama też chętnie się kulturalnie wycofa.

Warto dodać, że kobiety mogą tutaj być jak najbardziej stroną inicjującą kontakt. W dzisiejszych czasach nie będzie to w żadnym stopniu niestosowne i stosować należy tutaj dokładnie takie same zasady postępowania.

Tags:

2 thoughts on “Jak zacząć rozmowę?

Dodaj komentarz