Ideał mężczyzny a rzeczywistość

Wiele kobiet poszukuje ideału mężczyzny, który nie tylko spełniałby ich wyobrażenia pod względem wyglądu, ale także wszystkie inne oczekiwania zarówno te materialne jak i duchowe. Idealny mężczyzna powinien być czuły, a jednocześnie odznaczać się stanowczością i zdecydowaniem.

To romantyk, choć często twardo stąpający po ziemi, który potrafi rozwiązać każdy problem. To dobrze zarabiający mężczyzna, a jednocześnie hojny i spełniający wszystkie zachcianki kobiety. Czy taki mężczyzna w ogólne istnieje? Oczywiście, że nie, to tylko nierealne wyobrażenia kobiet. Są to cechy tak sprzeczne, że nie da się ich wszystkich pogodzić i znaleźć w jednej osobie.

Kogo tak naprawdę szukamy?

Zanim zaczniemy poszukiwania partnera na resztę życia, powinniśmy sobie uświadomić, że w życiu liczy się kompromis i wyrozumiałość. Należy skupić się na konkretnych cechach, jakich faktycznie poszukujemy u mężczyzny, jasno określić co powinien nam zapewnić, żebyśmy czuły się bezpieczne i kochane. Ważne, żeby nasz związek opierał się na szczerości i zaufaniu do drugiej osoby.

Co powinno zawierać ogłoszenie matrymonialne?

Kiedy już wybierzemy kilka cech charakteru, które są dla nas ważne i których będziemy poszukiwać u mężczyzny, powinniśmy je zamieścić w naszym ogłoszeniu na portalu randkowym. Profil randkowy z jednej strony jest opisem o nas samych, z drugiej powinien posiadać również nasze oczekiwania względem potencjalnych kandydatów na partnerów.

Kiedy już wypełnimy profil, pozostanie nam tylko regularne zaglądanie na portal randkowy i oczekiwanie na odpowiedź. W tym celu możemy zainstalować sobie aplikacje na naszym telefonie, wówczas o każdej porze dnia i nocy będziemy mogli przeglądać zamieszczane tam oferty oraz odpowiadać na wiadomości do nas wysyłane.

Żyjemy w dobie zabiegania i braku wolnego czasu

W dzisiejszych czasach prawie każdy z nas cierpi na brak wolnego czasu. Dlatego tak rzadko możemy sobie pozwolić na pójścia na tradycyjną i spontaniczną randkę, na poznanie kogoś ciekawego w pubie czy na dyskotece. Wszyscy jesteśmy zapracowani, gonimy za karierą, spędzając w pracy nadgodziny czy zabierając dodatkowe zlecenia do domu. Dlatego z roku na rok zwiększa się liczba singli oraz osób, które deklarują że wolą być sami. Większość z nas nie ma czasu na związek, a tym bardziej na założenie rodziny.

Zmień swoje życie

Jeżeli tylko doskwiera nam samotność i pragniemy coś zmienić w naszym życiu, powinniśmy uczynić pierwszy krok. Pamiętajmy, żeby zacząć od małych kroczków i rozpocząć poszukiwania w Internecie. Tutaj mamy do wyboru wiele portali randkowych, skupiających ogromną społeczność osób podobnych do nas.

Nie szukajmy ideału, a bratniej duszy. Nie szukajmy księcia z bajki, a mężczyzny który będzie nas wspierał w codziennych sprawach oraz sprawiał, że co rano będziemy się uśmiechać i tryskać szczęściem.

Tags:

3 thoughts on “Ideał mężczyzny a rzeczywistość

Dodaj komentarz