Elmaz.pl

Elmaz.pl jest stosunkowo słabo znanym portalem w naszym kraju, chociaż jest to odnoga jednej z większych sieci tego typu serwisów działającej w wielu krajach europejskich. Polski rynek jest przez tę korporację trochę zaniedbywany, ale tylko od strony marketingowej. Strona techniczna portalu ma się znakomicie i pozwala nam działać bez żadnych problemów.

Zarejestrowanie się w serwisie Elmaz.pl nie różni się od rejestracji w podobnych portalach. Należy wpisać kilka podstawowych danych o sobie, które następnie uzupełnia profil, podać adres email i to w zasadzie wszystko. Podane dane nie muszą być całkowicie prawdziwe, możemy na przykład wpisać nieistniejące miasto, i nikt nie będzie tego specjalnie weryfikował. Ważne jest głównie to, by postępować zgodnie z regulaminem i nie naprzykrzać się innym użytkownikom. Elmaz.pl pozostawia nam w pełni wolną rękę odnośnie tego, w jaki sposób będziemy się zachowywać na portalu i jaki będzie nasz cel wizyty. Teoretycznie promowane są cele matrymonialne, ale nie ma to żadnego przełożenia na działania praktyczne.

Konto podstawowe jest bezpłatne, ale nałożone jest na nie sporo ograniczeń. Portal na pewno nie jest też wolny od reklam, co niektórym osobom może bardzo przeszkadzać. Można jednak wykupić konto Ekstra, które pozwoli nam na pozbycie się wszystkich niedogodności. Lepiej jest wybierać dłuższe subskrypcje, bo wtedy koszt pojedynczego miesiąca wyraźnie spada.

Jeśli chodzi o samą funkcjonalność portalu, jest ona raczej standardowa. Do wyboru mamy klasyczne wyszukiwarki oraz kilka skrótów, jak na przykład możliwość wyszukania jednym kliknięciem wszystkich osób z Warszawy. Przeglądać je można w oparciu o listę z krótkim opisem lub poprzez ułożone w kafelki zdjęcia. Serwis posiada także swoje aplikacje mobilne na najważniejsze systemy.

Jedyną dość kontrowersyjną funkcją na Elmaz.pl jest możliwość publicznego oceniania profili w skali 1-6. Nie wiadomo w zasadzie, czemu miało to konkretnie służyć. Nie jest to ani specjalnie żaden mechanizm społecznościowy eliminowania osób, których nie powinno być w serwisie, ponieważ tym zajmuje się bezpośrednio administracja, a etykietowanie osób nie jest raczej rzeczą pożądaną w portalu randkowym, który ma deklarowane cele matrymonialne. Większość osób raczej ignoruje tego typu rankingi i zwyczajnie nie przywiązuje do nich żadnej wagi.

5 thoughts on “Elmaz.pl

Dodaj komentarz