Dlaczego właśnie portal randkowy?

Dlaczego wybieramy portale randkowe? Ponieważ szukamy udanych randek oraz być może partnera/partnerki na całe życie. Ale dlaczego akurat tutaj? Dlaczego wybieramy właśnie to miejsce, a nie jakiś inny sposób? Powodów jest bardzo wiele.

Bo wszędzie nas pełno

Całkiem do niedawna osoby mieszkające w małych miejscowościach lub poza granicami naszego kraju mogły cały czas mieć problemy ze znalezieniem dla siebie partnera lub partnerki. Było to spowodowane prozą życia, ponieważ mała ilość potencjalnych partnerów w świecie realnym przekładała się na małą ich ilość na portalach randkowych, gdyż tylko niewielki odsetek osób się na nich rejestrował.

Ten problem niemal całkowicie znikł, na co najlepszym dowodem jest praktyka. Poszukiwanie osób z małych miejscowości, a nawet z typowych wiosek, niemal zawsze daje pozytywne rezultaty, a co dla wielu osób znacznie ważniejsze, nawet na emigracji można znaleźć niedaleko od siebie mieszkających Polaków i Polki chętnych do zawiązania bliższej znajomości.

Bo nie mamy czasu

Poznawanie nowych ludzi w tak zwanym realu to bardzo czasochłonne zajęcie, a wiele osób w średnim wieku nie ma przy współczesnym rytmie życia czasu nawet na to, by się porządnie wyspać. Do serwisu jakim jest portal randkowy można zalogować się w środku nocy, można do kogoś napisać w czasie krótkiej przerwy na kawę, a do tego można od razu znaleźć osobę, która nie ma cech dla nas nieakceptowanych, ponieważ uniemożliwia to mechanizm wyszukiwania potencjalnych partnerek i partnerów. Nie tracimy też czasu na poznawanie kilku podstawowych informacji, ponieważ są one zwyczajnie wypisane w profilu. W ten sposób można zawrzeć ekspresowe znajomości!

Bo szukamy przygody

Wszyscy żyjemy w jakimś otoczeniu, które po pewnym czasie robi się nudne, gdyż obracamy się non stop w jednej grupie przyjaciół z podobnymi zainteresowaniami i aktywnością. Znamy się “jak łyse konie”, a znajomości zdobywane dzięki nim też są z podobnej orbity.

Na portalach internetowych jest zupełnie inaczej, ponieważ zlikwidowana jest zupełnie bariera odległości czy jeszcze poważniejsza, ale za to niewidzialna bariera swojego środowiska. Czasami można mieszkać zaraz obok siebie i nie wiedzieć o swoim istnieniu, co na portalach randkowych jest szybko naprawiane, dlatego randki Warszawa są takie popularne.

Bo chcemy bezpieczeństwa

Poznawanie nowych osób to zawsze jakieś ryzyko. Chociażby takie, że gdy umówimy się na randkę z poznaną w pracy koleżanką i coś nie wyjdzie, popsujemy sobie relacje w miejscu pracy. Może to być też problem poznania kogoś nieciekawego i wynudzenia się przez cały długi wieczór.

W portalu randkowym nieciekawą znajomość możemy zlikwidować natychmiast, zablokować osobę i już nigdy o niej nie usłyszeć. Możemy też szukać używając filtra, który wyeliminuje wszystkie osoby mieszkające bliżej niż 10 kilometrów od nas lub w tej samej miejscowości co my.

W ten sposób wszystkie nieudane znajomości pozostaną w świecie wirtualnym i istnieje tylko minimalna szansa, że natrafimy na osoby niewłaściwe, czy też nie pasujące do nas. Znajomość w Internecie to najpierw anonimowa rozmowa, a w świecie realnym od razu przechodzi się do kontaktu twarzą w twarz, co burzy bariery chroniące nas przy początkowym zapoznawaniu się na odległość.

Tags:

3 thoughts on “Dlaczego właśnie portal randkowy?

  1. ja nie mam czasu na wyjścia z przyjaciółmi do klubu, zresztą oni już dawno się sparowali, a ci co są singlami do mnie nijak nie pasują, na portalu randkowym jestem anonimowa i poznałam naprawdę fajnych facetów 😉

Dodaj komentarz