Dlaczego miłości lepiej szuka się w Internecie?

Powiedzmy sobie szczerze: nasze życie jest zawsze ograniczone. Możemy być bardzo aktywni, możemy spotykać masę osób, możemy nawet dużo podróżować, ale zawsze w ten sposób będziemy się zamykali w jakiejś określonej grupie ludzi.

Będziemy pozostawali w określonym kręgu zainteresowań i nawet jeśli będziemy do życia podchodzić bardzo otwarcie, z wielu możliwości nie skorzystamy, bo nie da się zrobić i przeżyć wszystkiego. Jeśli miałoby tu chodzić o spróbowanie ciekawej potrawy, da się to przeboleć, ale jeśli miałoby to oznaczać przegapienie naszej drugiej połówki, byłaby to katastrofa.

Jedna na milion, jeden na milion

Mówi się, że dla każdego człowieka jest przeznaczona na świecie druga połówka. Gdyby taka osoba była tylko jedna, pewnie nasz gatunek dawno by już wymarł, ale już stwierdzenie, że odpowiednia dla nas jest jedna osoba na milion, z pewnością może mieć w sobie dużo prawdy. Trzeba się zatem zastanowić, czy większe szanse na znalezienie tej idealnej osoby będziemy mieli umawiając się z osobami poznanymi w lokalnym pubie, czy kiedy zdecydujemy się na portal randkowy?

Odpowiedź jest oczywista, albowiem portale randkowe skupiają u siebie nieporównywalnie większą liczbę osób i to takich, które mogą mieszkać zaraz za rogiem, ale bez wsparcia portalu nigdy w życiu byśmy ich nie poznali. Ty pracujesz na drugą zmianę, ona na pierwszą. Ty często odwiedzasz pobliski pub, a ona kawiarnie naprzeciwko. Ty chodzisz do jednej siłowni, ona do drugiej. Niepowodzenie murowane, ale są randki internetowe, więc możemy spróbować innego sposobu poznania swojej drugiej połówki.

Droga na skróty

Portale randkowe oferują nam jedną rzecz, której nie znajdziemy nigdzie indziej, a przynajmniej nie w wydaniu, które tutaj dostajemy na tacy. Mowa oczywiście o możliwości filtrowania naszych potencjalnych partnerów i partnerek, z którymi być może wybierzemy się na ranki internetowe. Brzmi to dość małostkowo, ale w rzeczywistości jest tym, co robimy zawsze. Wystarczy nam kilka podstawowych informacji o sąsiadce by wiedzieć, czy chcemy ją zaprosić do kina czy na kolacje, czy wolimy aby dalej pozostała tylko sąsiadką.

Informacje te najpierw trzeba jakoś zdobyć, co w przypadku tradycyjnego spotkania może się skończyć dwoma godzinami niezręcznego i nudnego popijania kawy. W Internecie możemy od razu ograniczyć nasz wybór do osób, które mają określone cechy czy poglądy, a one mogą takie wyszukiwanie zastosować również względem nas. Sprowadza się to do ogromnej oszczędności czasu, mniejszej ilości nieprzyjemnych sytuacji i zdecydowanie większych szans na kolejne randki już po tej pierwszej randce online.

Tags:

3 thoughts on “Dlaczego miłości lepiej szuka się w Internecie?

Dodaj komentarz