Cafe.pl

Nie da się ukryć, że to tylko dodatek do innego portalu internetowego. Chodzi oczywiście o gazetę.pl, czyli jeden z największych polskich portali ogólno tematycznych i informacyjnych. Sytuacja ma szereg wad i zalet.

Przede wszystkim, nie da się założyć konta bezpośrednio w serwisie Cafe.pl. Profil randkowy musi być powiązany z kontem w serwisie gazeta.pl, co z jednej strony na pewno jest jakaś uciążliwością, ale w praktyce oznacza mniej więcej tyle, że trzeba kliknąć na jeden dodatkowy odnośnik. Zakładanie konta zawsze wygląda tak samo, a na stronie Cafe.pl logujemy się naszym kontem gazeta.pl i rozpoczynamy normalne działanie. Zaznaczmy, że konto może być założone tylko przez osoby pełnoletnie, które posiadają dowolny aktywny adres email.

Zdecydowanie największą wadą serwisu Cafe.pl jest wszechobecność i natarczywość reklam. Są one jedynym sposobem utrzymania serwisu i widać je niestety na każdym kroku. Portal posiada też specjalne mechanizmy chroniące go przed użytkownikami aktywnie blokującymi reklamy. Dla nich serwis praktycznie nie nadaje się do użytku. Na szczęście reklamy nie są tylko dla samych siebie i dzięki nim portal ma możliwość zrezygnowania ze wszystkich form odpłatności za usługę. Nie ma tutaj żadnych kont premium, a jeśli nie liczyć zalewu reklamami, użytkownik nie jest w żaden sposób ograniczany i może korzystać ze wszystkich funkcji portalu.

Co prawda, tych funkcji nie ma zbyt dużo i dostajemy w zasadzie najbardziej podstawową wersje portalu randkowego, jaki można sobie wyobrazić. Jeśli ktoś nie jest silnie nastawiony na związek długoterminowy, nie będzie to jednak jakiś wielki problem. Portal Cafe.pl został pomyślany jako dodatek do podstawowej działalności gazeta.pl, przez co przewidywany sposób korzystania z niego to zajrzenie do działu randkowego przy okazji czytania najnowszych wiadomości i sprawdzenie, czy przypadkiem ktoś nie napisał do nas czegoś ciekawego. Jest to swego rodzaju kawiarnia, w której poczytamy gazetę i przy okazji z kimś porozmawiamy.

W portalu działa także część publicystyczna, która zajmuje się randkami w Internecie, związkami oraz ogólnie tematyką relacji partnerskich. Jest ona rozbudowana o ciekawe porady i opisy skutecznego znajdowania partnerów w Internecie, a także ma część czysto rozrywkową, gdzie znajdziemy proste quizy czy elementy humorystyczne.

6 thoughts on “Cafe.pl

Dodaj komentarz